Balş 15º C
Caracal 16º C
Corabia 16º C
Drăgăneşti-Olt 14º C
Piatra Olt 15º C
Potcoava 14º C
Scornicesti 14º C
Slatina 16º C
 
Duminică, 28 mai 2017   Mica publicitate Arhivă Contact Căutare:
 
Logo Gazeta Nouă
Reclama El Preco langa logo
Sport » 18 mai 2017, ora: 10:50
facebook twitter Feed rss
 

Liga a V-a/ Rezultate şi clasament

Liga a V-a/ Rezultate şi clasament
de gazetanoua.ro
redactia@gazetanoua.ro

Etapa a XXII-a

Seria I


Viitorul Perieţi      - a stat
Voinţa Teslui     - Avântul Oporelu     3-5
Progresul Corbu     - a stat
Recolta Bălteni     - Voinţa Mărgineni     5-2
Dîrjovul Valea Mare     - Voinţa Jitaru     2-2
AS Bircii      - Recolta Chiţeasca     1-1
Unirea Bărăşti     - Vasile Ban Cungrea     5-1

Clasament

1. Avântul Oporelu    19    18    1    0    73-19    55
2. Unirea Bărăşti    18    15    0    3    69-25    45
3. Voinţa Mărgineni    17    10    3    4    47-33    33
4. Recolta Bălteni    17    9    1    7    55-37    28
5. Recolta Chiţeasca    17    4    7    6    34-39    19
6. Voinţa Teslui    18    6    0    12    33-64    18
7. Dîrjovul Valea Mare    17    5    2    10    38-44    17
8. Vasile Ban Cungrea    17    5    2    10    42-55    17
9. Viitorul Perieţi    8    5    1    2    20-15    16
10. AS Bircii    18    3    6    9    42-65    15
11. Voinţa Jitaru    17    3    4    10    21-49    13
12. Progresul Corbu    17    3    1    13    26-55    10

Seria a II-a

AS Iancu Jianu     - Oltul Slătioara     7-0
FC Bîrza     - Viitorul Leoteşti     2-0
Branco Brîncoveni     - Progresul Găneasa     4-3
Olteţul Fălcoiu     - Unirea Piatra Sat     3-0
Victoria Dobrun     - AS Voineasa     4-3
Viitorul Osica de Jos     - Ceramica Oboga     1-4
Rapid Piatra Olt     - Gloria Bistriţa     1-8
Unirea Pîrscoveni     - a stat

Clasament

1. AS Voineasa    22    16    2    4    109-30    50
2. Ceramica Oboga    22    14    5    3    91-28    47
3. Viitorul Leoteşti    22    14    3    5    64-36    45
4. FC Bîrza    23    14    3    6    65-42    45
5. Unirea Pîrşcoveni    22    14    2    6    65-30    44
6. AS Iancu Jianu    23    14    2    7    57-38    44
7. Viitorul Osica de Jos    23    11    1    11    55-41    34
8. Victoria Dobrun    22    9    3    10    33-44    30
9. Unirea Piatra Sat    22    8    5    9    33-51    29
10. Gloria Bistriţa    22    7    6    9    47-52    27
11. Progresul Găneasa    22    7    4    11    51-64    25
12. Oltul Slătioara    22    7    3    12    42-65    24
13. Olteţul Fălcoiu    23    6    1    16    36-66    19
14. Branco Brîncoveni    23    5    3    15    27-63    18
15. Rapid Piatra Olt    23    0    1    22    18-143    1

Seria a III-a


Unirea Radomireşti     -  Sporting Milcov     3-0
Spicul Mărunţei     -  Recolta Şerbăneşti     3-1
Inter Brebeni     -  Recolta Movileni     3-0
Voinţa Schitu     -  Valea Oltului Ipoteşti     4-4
Viitorul Crâmpoia     -  Ştiinţa Cioflanu     7-3
Voinicii Tufeni     -  Recolta Stoicăneşti    1-1

Clasament

1. Valea Oltului Ipoteşti    20    16    3    1    90-36    51
2. Unirea Radomireşti    20    15    1    4    67-36    46
3. Voinţa Schitu    20    14    2    4    69-21    44
4. Recolta Serbaneşti    20    11    2    7    52-41    35
5. Inter Brebeni    20    9    3    8    50-51    30
6. Spicul Mărunţei    20    8    2    10    70-69    26
7. Voinicii Tufeni    20    7    2    11    51-65    23
8. Ştiinţa Cioflanu    20    7    1    12    45-51    22
9. Sporting Milcov    20    7    1    12    39-55    22
10. Recolta Stoicăneşti    20    5    3    12    33-44    18
11. Viitorul Crîmpoia    20    5    2    13    43-104    17
12. Recolta Movileni    20    5    0    15    38-74    15

Seria a IV-a


Columna Traian      - a stat
Sportul Sprîncenata     -  Progresul Dobrosloveni     0-3
Victoria Cezieni     -  Olimpia Rotunda     5-0
Unirea Stoeneşti     -  Valea Oltului Cilieni     3-3
Viitorul Vlădila     -  Dacia Gostavăţu     9-1

Clasament

1. Victoria Cezieni    16    14    1    1    63-21    43
2. Valea Oltului Cilieni    16    9    3    4    58-30    30
3. Columna Traian    16    9    3    4    41-24    30
4. Dacia Gostavăţu    16    8    3    5    33-34    27
5. Progresul Dobrosloveni    16    5    5    6    38-49    20
6. Viitorul Vlădila    16    5    4    7    37-34    19
7. Olimpia Rotunda    16    5    1    10    35-55    16
8. Unirea Stoeneşti    16    3    5    8    32-44    14
9. Sportul Sprîncenata    16    0    3    13    11-57    3

Seria a V-a

Cristalul Cruşov     -  Unirea Brastavăţu     8-1
Gloria Vişina     -  Sportul Vişina Nouă     8-2
Victoria Ianca     -  Recolta Grojdibodu     3-2
Recolta Urzica     -  Dunărea Corabia     2-3
Înainte Tia Mare     -  Oltul Izbiceni     am
Oltul Giuvărăşti     -  AS Vădăstriţa     3-0
Juventus Gura Padinii     -  Cn Vădastra     0-3
Viitorul Orlea     - a stat

Clasament

1. Oltul Izbiceni    20    18    0    2    106-21    54
2. Dunărea Corabia    21    15    3    3    61-30    48
3. Înainte Tia Mare    21    15    0    6    62-38    45
4. Recolta Grojdibodu    22    14    0    8    91-55    42
5. Recolta Urzica    23    12    1    10    87-56    37
6. Victoria Ianca    23    11    1    11    63-63    34
7. CN Vădastra    22    11    1    10    62-69    34
8. Gloria Vişina    23    9    2    12    60-69    29
9. Cristalul Cruşov    23    8    4    11    63-74    28
10. Viitorul Orlea    22    8    4    10    50-63    28
11. Unirea Brastavăţu    22    9    1    12    62-82    28
12. Oltul Giuvărăşti    23    8    2    13    58-86    26
13. Sportul Vişina Nouă    22    6    3    13    41-75    21
14. AS Vadăstriţa    22    5    2    15    45-80    17
15. Juventus Gura Padinii    23    4    2    17    23-73    14

 
Alte articole din Sport:
718 vizualizări
Aveţi ceva de comentat?
Share/Bookmark
Numele dumneavoastră:




Introduceţi codul:
Comentariul:
Gazeta Nouă nu este responsabilă juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ştiri pe bandă
 
OltDrum
Abonează-te la newsletter
 
 
Comentariul Gazetei
 
Florentina Ştefan Ciobanu

La finalul lunii aprilie, am participat la o conferinţă prin care DGASPC Olt anunţa finalizarea proiectului prin Mecanismul Financiar Norvegian prin intermediul căruia a fost înfiinţat Centrul de primire în regim de urgenţă pentru victimele violenţei în familie din judeţul Olt. Au fost prezentate statistici, filmuleţe şi ma ...

Răsfoieşte ediţia tipărită
 
Ediţia din 20 decembrie 2016
Răsfoiţi pagină cu pagină, măriţi cu dublu click şi citiţi ziarul direct de pe calculatorul dumneavoastră.
Publicitate
 
Ultimele comentarii
 
Elena Nagy a închis poarta pentru CSM Slatina. Procentaj excelent, 169 de mingi apărate
Peste zece posturi de medic, disponibile la Spitalul Corabia
FOTO. Primarul din Giuvărăşti, cu roşiile şi problemele legumicultorilor în Parlament. Deputatul Stănescu: „Asocierea în cooperative este singura variantă”
Cimitirul Strehareţ, „business” pe seama suferinţei
Campania de marcare a parcărilor, îngreunată de cetăţeni. Angajaţii DASIP vor începe marcajele pe Aleea Muncii şi Aleea Lalelelor
Victorina Bora nu e de acord cu pretenţii salariale de 5.000 de euro. „Există un plafon salarial, pe care nu-l vom depăşi”
FOTO. Fermierul din Olt care dă lapte gigantului Danone. Investiţie de peste 1,6 milioane de euro, la Rusăneşti

© Copyright SC Total Media SRL | Textele şi fotografiile nu pot fi reproduse fără acordul titularilor de copyright.

powered by ciokix logo API