Balş 15º C
Caracal 16º C
Corabia 16º C
Drăgăneşti-Olt 14º C
Piatra Olt 15º C
Potcoava 14º C
Scornicesti 14º C
Slatina 16º C
 
Duminică, 28 mai 2017   Mica publicitate Arhivă Contact Căutare:
 
Logo Gazeta Nouă
Reclama El Preco langa logo
Sport » 15 martie 2017, ora: 14:29
facebook twitter Feed rss
 

Liga a V-a/ Rezultate şi clasament

de gazetanoua.ro
redactia@gazetanoua.ro

Seria I

Dârjovul Valea Mare    - a stat
AS Bircii       - Recolta Bălteni    3-3
Unirea Bărăşti        - Progresul Corbu    3-0
Vasile Ban Cungrea       - Voinţa Teslui    1-0
Recolta Chiţeasca       - Viitorul Perieţi    2-2
Voinţa Jitaru        - Avântul Oporelu    0-3
Voinţa Mărgineni       - a stat

Clasament

1. Avântul Oporelu    11    10    1    0    44-7    31
2. Unirea Bărăşti    11    10    0    1    43-14    30
3. Recolta Bălteni    11    6    1    4    38-28    19
4. Recolta Chiţeasca    11    4    5    2    25-19    17
5. Voința Mărgineni    10    5    2    3    23-17    17
6. Vasile Ban Cungrea    11    4    2    5    29-34    14
7. Voinţa Teslui    11    4    0    7    23-40    12
8. Progresul Corbu    11    3    1    7    26-37    10
9. Dârjovul Valea Mare    10    2    1    7    19-29    7
10. AS Bircii    11    1    4    6    28-48    7
11. Voinţa Jitaru    11    2    0    9    8-33    6
12. Viitorul Perieţi    1    0    1    0    2-2    1

Seria a II-a

Victoria Dobrun     - AS Iancu Jianu    2-0
Viitorul Osica de Jos      - FC Bîrza    2-1
Rapid Piatra Olt      - Branco Brîncoveni    0-2
Unirea Pîrşcoveni        - Olteţul Fălcoiu    3-0
AS Voineasa    - a stat
Gloria Bistriţa        - Unirea Piatra Sat    0-0
Ceramica Oboga      - Progresul Găneasa    7-1
Oltul Slătioara      - Viitorul Leoteşti    2-2

Clasament

1. Viitorul Leoteşti    15    11    2    2    41-24    35
2. AS Voineasa    14    11    1    2    80-17    34
3. Unirea Pîrşcoveni    15    10    1    4    46-21    31
4. FC Bîrza    15    10    1    4    46-26    31
5. Ceramica Oboga    15    9    3    3    64-21    30
6. AS Iancu Jianu    15    8    2    5    32-25    26
7. Viitorul Osica de Jos    15    8    0    7    42-26    24
8. Unirea Piatra Sat    15    6    5    4    21-33    23
9. Victoria Dobrun    15    5    3    7    20-32    18
10. Gloria Bistriţa    15    4    4    7    27-36    16
11. Progresul Găneasa    15    4    3    8    32-44    15
12. Oltul Slătioara    15    4    2    9    28-44    14
13. Branco Brîncoveni    15    4    1    10    19-45    13
14. Olteţul Fălcoiu    15    3    1    11    22-48    10
15. Rapid Piatra Olt    15    0    1    14    11-89    1

Seria a III-a

Recolta Stoicăneşti     -  Sporting Milcov    0-1
Știinţa Cioflanu     -  Recolta Şerbăneşti    1-2
Valea Oltului Ipoteşti     -  Spicul Mărunţei    6-2
Recolta Movileni     -  Unirea Radomireşti    2-4
Voinicii Tufeni     -  Viitorul Crâmpoia    7-3
Inter Brebeni     -  Voinţa Schitu    3-0

Clasament


1. Valea Oltului Ipoteşti    12    11    1    0    57-17    34
2. Voinţa Schitu    12    10    0    2    36-11    30
3. Unirea Radomireşti    12    9    1    2    37-23    28
4. Recolta Şerbănești    12    7    0    5    31-29    21
5. Inter Brebeni    12    6    1    5    29-28    19
6. Ştiinţa Cioflanu    12    6    0    6    32-22    18
7. Voinicii Tufeni    12    5    0    7    35-43    15
8. Sporting Milcov    12    4    0    8    20-30    12
9. Spicul Mărunţei    12    3    1    8    29-44    10
10. Recolta Stoicăneşti    12    3    0    9    16-27    9
11. Recolta Movileni    12    3    0    9    28-43    9
12. Viitorul Crîmpoia    12    3    0    9    23-56    9

Seria a IV-a

Viitorul Vlădila    - a stat
Dacia Gostavăţu     -  Unirea Stoeneşti    2-1
Valea Oltului Cilieni     -  Victoria Cezieni    3-4
Olimpia Rotunda     -  Sportul Sprîncenata    3-0
Progresul Dobrosloveni     -  Columna Traian    1-1

Clasament

1. Victoria Cezieni    9    9    0    0    38-12    27
2. Dacia Gostavăţu    9    5    3    1    22-10    18
3. Valea Oltului Cilieni    9    5    1    3    28-21    16
4. Columna Traian    9    4    3    2    20-15    15
5. Progresul Dobrosloveni    9    3    3    3    21-29    12
6. Viitorul Vlădila    8    2    2    4    14-12    8
7. Olimpia Rotunda    9    2    1    6    19-29    7
8. Unirea Stoeneşti    9    0    4    5    16-25    4
9. Sportul Sprîncenata    9    0    3    6    11-36    3
 

Seria a V-a

Înainte Tia Mare     -  Cristalul Cruşov    8-1   
Oltul Giuvărăşti     -  Gloria Vişina    3-3    
Juventus Gura Padinii     -  Victoria Ianca    0-3   
Viitorul Orlea     -  Recolta Urzica    1-8    
Oltul Izbiceni    - a stat   
CN Vădastra     - Dunărea Corabia    1-5    
AS Vădăstriţa     -  Recolta Grojdibodu    2-4   
Unirea Brastavăţu     -  Sportul Vişina Nouă    4-0   

Clasament

1. Oltul Izbiceni    13    12    0    1    72-17    36
2. Dunărea Corabia    14    10    3    1    44-21    33
3. Recolta Urzica    15    9    1    5    66-32    28
4. Victoria Ianca    15    9    0    6    50-29    27
5. Recolta Grojdibodu    15    9    0    6    56-41    27
6. Înainte Tia Mare    15    9    0    6    45-35    27
7. CN Vădastra    15    7    1    7    48-48    22
8. Viitorul Orlea    15    6    3    6    34-39    21
9. Oltul Giuvărăşti    15    5    2    8    33-52    17
10. Gloria Vişina    15    5    1    9    31-44    16
11. Cristalul Cruşov    15    4    4    7    38-52    16
12. Unirea Brastavăţu    15    5    1    9    37-57    16
13. Juventus Gura Padinii    15    4    2    9    23-49    14
14. AS Vădăstriţa    15    3    2    10    35-63    11
15. Sportul Vişina Nouă    15    3    2    10    18-51    11
 

 
Alte articole din Sport:
541 vizualizări
Aveţi ceva de comentat?
Share/Bookmark
Numele dumneavoastră:




Introduceţi codul:
Comentariul:
Gazeta Nouă nu este responsabilă juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ştiri pe bandă
 
OltDrum
Abonează-te la newsletter
 
 
Comentariul Gazetei
 
Florentina Ştefan Ciobanu

La finalul lunii aprilie, am participat la o conferinţă prin care DGASPC Olt anunţa finalizarea proiectului prin Mecanismul Financiar Norvegian prin intermediul căruia a fost înfiinţat Centrul de primire în regim de urgenţă pentru victimele violenţei în familie din judeţul Olt. Au fost prezentate statistici, filmuleţe şi ma ...

Răsfoieşte ediţia tipărită
 
Ediţia din 20 decembrie 2016
Răsfoiţi pagină cu pagină, măriţi cu dublu click şi citiţi ziarul direct de pe calculatorul dumneavoastră.
Publicitate
 
Ultimele comentarii
 
Elena Nagy a închis poarta pentru CSM Slatina. Procentaj excelent, 169 de mingi apărate
Peste zece posturi de medic, disponibile la Spitalul Corabia
FOTO. Primarul din Giuvărăşti, cu roşiile şi problemele legumicultorilor în Parlament. Deputatul Stănescu: „Asocierea în cooperative este singura variantă”
Cimitirul Strehareţ, „business” pe seama suferinţei
Campania de marcare a parcărilor, îngreunată de cetăţeni. Angajaţii DASIP vor începe marcajele pe Aleea Muncii şi Aleea Lalelelor
Victorina Bora nu e de acord cu pretenţii salariale de 5.000 de euro. „Există un plafon salarial, pe care nu-l vom depăşi”
FOTO. Fermierul din Olt care dă lapte gigantului Danone. Investiţie de peste 1,6 milioane de euro, la Rusăneşti

© Copyright SC Total Media SRL | Textele şi fotografiile nu pot fi reproduse fără acordul titularilor de copyright.

powered by ciokix logo API