Balş 13º C
Caracal 14º C
Corabia 15º C
Drăgăneşti-Olt 14º C
Piatra Olt 13º C
Potcoava 12º C
Scornicesti 13º C
Slatina 13º C
 
Vineri, 28 noiembrie 2014   Mica publicitate Arhivă Contact Căutare:
 
Unimineral Agregate Noua
Logo Gazeta Nouă
Elpreco bun
Sport » 4 septembrie 2013, ora: 18:07
facebook twitter Feed rss
 

Liga a V-a/ Rezultate şi clasament

de gazetanoua.ro
redactia@gazetanoua.ro

Etapa a II-a


Seria I

Viitorul Crâmpoia - AS Nova Bircii 5-2
Vediţa Coloneşti - Inter Brebeni 4-2
Unirea Priseaca - Voinţa Schitu 4-3
AS Perieţi - Vasile Ban Cungrea 3-2
Recolta Movileni - Avântul Oporelu 3-2
AS Bircii - Unirea Bărăşti 2-2
Voinţa Mărgineni - Voinţa Jitaru 2-2
Stă - Recolta Bălteni

 

Clasament

1. AS Bircii 2 1 1 0 5-2 4p
2. Vediţa Coloneşti 2 1 1 0 6-4 4p
3. Unirea Priseaca 2 1 1 0 7-6 4p
4. Unirea Bărăşti 2 1 1 0 6-5 4p
5. Avântul Oporelu 2 1 0 1 5-3 3p
6. Recolta Bălteni 1 1 0 0 3-1 3p
7. Viitorul Crâmpoia 2 1 0 1 6-5 3p
8. Recolta Movileni 2 1 0 1 6-6 3p
9. Internaţional Brebeni 2 1 0 1 5-5 3p
10. AS Perieţi 2 1 0 1 3-5 3p
11. Vasile Ban Cungrea 2 0 1 1 5-6 1p
11. Voinţa Schitu 2 0 1 1 5-6 1p
13. Voinţa Mărgineni 2 0 1 1 3-5 1p
14. Voinţa Jitaru 2 0 1 1 2-5 1p
15. AS Nova Bircii 1 0 0 1 2-5 0p

Seria a II-a

AS Iancu Jianu - AS Voineasa 2-1
Ceramica Oboga - Rapid Piatra Olt 0-0
Speranţa Şopîrliţa - Viitorul Leoteşti 0-3
Progresul Găneasa - Branco Brâncoveni 4-0
Oltul Slatioara - FC Bârza 4-1
Oltul Greci - Unirea Pârşcoveni 3-2
Olteţul Fălcoiu - Gloria Bistriţa 1-2

 

Clasament

1. Viitorul Leoteşti 2 2 0 0 6-1 6p
2. Oltul Greci 2 1 1 0 4-3 4p
3. Gloria Bistriţa 2 1 1 0 3-2 4p
4. AS Iancu Jianu 2 1 1 0 3-2 4p
5. Progresul Găneasa 2 1 0 1 5-3 3p
6. Unirea Pârşcoveni 2 1 0 1 4-3 3p
7. Oltul Slătioara 2 1 0 1 4-3 3p
8. AS Voineasa 2 1 0 1 3-3 3p
9. FC Bârza 2 1 0 1 4-5 3p
10. Branco Brâncoveni 2 1 0 1 3-4 3p
11. Olteţul Fălcoiu 2 0 1 1 2-3 1p
12. Rapid Piatra Olt 2 0 1 1 1-2 1p
13. Ceramica Oboga 2 0 1 1 1-3 1p
14. Speranţa Şopirlita 2 0 0 2 0-6 0p

 

Seria a III-a

Stă - Unirea Stoeneşti
Ştiiţta Cioflanu - Progresul Dobrosloveni 8-2
Progresul Fărcaşele - Romanaţi I.J. Caracal 0-3
Victoria Cezieni - Unirea Radomireşti 3-4
Şoimii Drăghiceni - Spicul Maruntei 4-4
Recolta Stoicaneşti - Oltul Scărişoara 8-0
Dacia Gostavatu - Sportul Vilcele 1-1

 

Clasament

1. Romanaţi I.J. Caracal 2 2 0 0 13-1 6p
2. Recolta Stoicăneşti 2 2 0 0 13-2 6p
3. Unirea Radomiresti 2 2 0 0 7-3 6p
4. Spicul Mărunţei 2 1 1 0 8-6 4p
5. Unirea Stoeneşti 1 1 0 0 6-1 3p
6. Ştiinţa Cioflanu 2 1 0 1 9-12 3p
7. Oltul Scărişoara 2 1 0 1 2-9 3p
8. Dacia Gostavatu 1 0 1 0 1-1 1p
9. Şoimii Drăghiceni 2 0 1 1 5-6 1p
10. Sportul Vilcele 2 0 1 1 3-6 1p
11. Victoria Cezieni 2 0 0 2 5-8 0p
12. Progresul Fărcaşele 2 0 0 2 0-6 0p
13. Progresul Dobrosloveni 2 0 0 2 3-14 0p

 

Seria a IV-a

Recolta Urzica - Cristalul Cruşov 7-0
AS Vădăstriţa - Valea Oltului Cilieni 2-3
Juventus Gura Padinii - Recolta Grojdibodu 1-2
Oltul Giuvărăşti - Inainte Tia Mare 4-2
CN Vădastra - Viitorul Orlea 2-0
Victoria Ianca - Oltul Izbiceni 5-0
Unirea Brastavăţu - Unirea Ursa 6-3

 

Clasament

1. Valea Oltului Cilieni 2 2 0 0 17-5 6p
2. Recolta Urzica 2 2 0 0 9-1 6p
3. Victoria Ianca 2 1 1 0 8-3 4p
4. CN Vădastra 2 1 1 0 5-3 4p
5. Unirea Brastavăţu 2 1 0 1 7-5 3p
6. Corel Vădăstrita 2 1 0 1 7-7 3p
7. Recolta Grojdibodu 2 1 0 1 6-6 3p
8. Înainte Tia Mare 2 1 0 1 5-5 3p
9. Oltul Giuvărăşti 2 1 0 1 5-5 3p
10. Viitorul Orlea 2 1 0 1 3-3 3p
11. Unirea Ursa 2 0 1 1 6-9 1p
12. Oltul Izbiceni 2 0 1 1 3-8 1p
13. Juventus Gura Padinii 2 0 0 2 2-5 0p
14. Cristalul Cruşov 2 0 0 2 3-21 0p

 

 
Aveţi ceva de comentat?
Share/Bookmark
Numele dumneavoastră:




Introduceţi codul:
Comentariul:
Gazeta Nouă nu este responsabilă juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ştiri pe bandă
 
Abonează-te la newsletter
 
 
Editorial
 
Filon Sin, 8 comentarii

Nu suntem (iarăşi) în plin Caragiale, dar cam pe-aproape, dacă luăm seama la istericalele şi tiradele postelectorale de pe canalele media sau la acelea de alaltăieri din plenul Parlamentului. Speram că, după c e voturile de la prezidenţiale s-au numărat şi tot natul românesc a aflat câştigătorul şi perdantul, după ce dl. Ioha ...

Comentariul Gazetei
 
Ionuţ Jifcu, 2 comentarii

S-au făcut pariuri în redacţie cu privire la ziua în care „grupul de la Paris” - format din fosta şefă a DIICOT, Alina Bica, Ana Maria Topoliceanu, fosta şefă a Companiei Naţionale de Investiţii, şi fostul ministru al Dezvoltării, Elena Udrea - se va reuni în spatele gratiilor. Unii au spus că marţi, alţii că miercuri sau ...

Răsfoieşte ediţia tipărită
 
Ediţia din 28 noiembrie 2014
Răsfoiţi pagină cu pagină, măriţi cu dublu click şi citiţi ziarul direct de pe calculatorul dumneavoastră.
Publicitate
 
Ultimele comentarii
 
Guvernul Ponta faţă cu... reacţiunea
Canalizare pentru cele două sate din comuna Movileni
Mai multe drumuri judeţene, asfaltate din primăvara anului viitor
Canalizare pentru cele două sate din comuna Movileni
AS Milcov a câştigat la masa verde meciul cu Vediţa. Oficialii de la Coloneşti retrag echipa
Guvernul Ponta faţă cu... reacţiunea
Guvernul Ponta faţă cu... reacţiunea
Gazeta Nouă on Facebook

© Copyright SC Total Media SRL | Textele şi fotografiile nu pot fi reproduse fără acordul titularilor de copyright.

powered by ciokix logo API